Pomáhám ženám, které se v životě ztratily, znovu v sobě nalézt ženu,
která se o sebe dokáže postarat.

Renáta Nováková

Jsem průvodkyně pro ženy na cestě ke spokojenosti a trvalému zdraví a štěstí

Odborný poradce firmy Bemer

„Věk je jenom číslo, záleží na tom, jak se cítíte.“

Co je moje poslání?

Pomáhám ženám s uvědoměním si, že jejich tělo neovlivňuje jenom strava, ale také myšlení a prostředí, ve kterém žijí a také lidé, se kterými se stýkají. Říká se, že jsme průměrem 5-ti lidí, s kterými jsme v kontaktu.

Nepracuji ale pouze s ženami, ženy ale tvoří podstatnou část mé klientely.

Proč? Jsem žena a tak se mi lépe předává to, na co jsem přišla během svého života.

I muži jsou v mé praxi vítáni. Volím pokaždé jiný, individuální přístup. 

Každá bytost si zaslouží být zdravá a šťastná. K tomu, aby se tak stalo, používám různé terapeutické metody, mrkněte na mé služby a nezapomeňte mi zavolat a zeptat se na cokoli potřebujete.

 

Už je to 5 let, co je ze mě úplně jiný člověk, prošla jsem mnoha úskalími a stále jsem na CESTĚ, protože ta nikdy nekončí, jenom se otevírají další cestičky, jak jít kupředu za svými sny.

Ráda vám předám vše, co jsem se na své cestě naučila. 

Domluvit si konzultaci

Kdo je současná Renáta?

14.02.2019 zemřel můj manžel na náhlou srdeční příhodu(infarkt). Bylo mu 47 let. Měl nějaké problémy se zády a v té době byl na nemocenské a docházel na rehabilitace. Žádné jiné potíže neměl a když jsme se bavili, co ho trápí, tak říkal, že se nemůže dodechnout. Nadechnout se mohl, ale zpátky to nějak nešlo. Při procházkách se často zastavoval a odpočíval. Nikoho nenapadlo, že je to blížící se infarkt. Pamatuji si jenom, že říkal, že ho bolí záda v oblasti lopatek.

Jednoho dne jsem přišla domů a našla ho ležet na zemi, byl mrtvý.

Napsala jsem k tomu článek na blog, přečíst si ho můžete zde: Smrt je jenom začátek

Některé příznaky jsou dlouho skryté a bolest je výstražná kontrolka našeho těla. Co ale uděláme s autem, když nám svítí kontrolka? Většina lidí jede do servisu a nechá si auto prohlédnout a opravit. Co ale dělá většina lidí s kontrolkou těla? Jednoduše ji vypne slupnutím prášku na bolest. To ale není řešení.

Jeho smrt mi obrátila život úplně naruby. V té době pracovala na plný úvazek u firmy Asus jako administrátor a už nějakou dobu jsem se snažila rozjet podnikání na vedlejší činnost v oblasti zdraví jako poradce pro výživu a suplementaci a připravovala se tak na dobu, kdy se budu moci osamostatnit a dělat to, co mě baví.

Asi za měsíc od jeho smrti jsem dostala pozvání od kamarádky na přednášku o mikrocirkulaci do Prahy. Jelikož jsem aktivní člověk a nechtěla jsem sedět doma, rozhodla jsem se do Prahy jet a zpětně vidím, že to bylo mé nejlepší rozhodnutí, protože tahle přednáška mi totálně změnila život a konečně můžu dělat práci, která mě naplňuje a baví. Práce s Bemerem mi dává čím dál větší smysl.

Věděli jste, že infarkt vzniká 10-15 let, než k němu opravdu dojde?

Já jsem to vůbec netušila a tahle přednáška mi otevřela oči a začala jsem se vzdělávat. Začala jsem poznávat sama sebe, dovolila si být sama sebou. Dokážu si život ale úspěšně komplikovat, takže velmi brzy po manželově smrti jsem se bláznivě zamilovala do spolužáka ze střední školy, kterého jsem "náhodně" potkala. Život ale ví, že nic není náhoda. Všechno co se v životě stane, má svůj význam.

Můj život nabral obrátky a já jsem nestihla točit kolem. Totálně mě to semlelo. Postarat se o dům, o dospívající dceru, chodit do práce, organizovat si čas tak, abych všem vyhověla, klienti na výživu, pes, přátele, rodina, nový muž, láska, závislosti. Někdy v roce 2020 jsem zjistila, že mám 6 kg dole a že už nemůžu. Byla jsem totálně vyčerpaná. S dcerou jsme se rozhodly, že prodáme dům v Ostravě a půjdeme bydlet každá jinam. Pořád jsme se hádaly, náš vztah byl v té době velmi napjatý, vůbec jsme si nerozuměly. Ona se odstěhovala do pronájmu a já se stěhovala za svou láskou. Láska je slepá, to víme všichni, ale kdo si to nezažil, nepochopí. Moje láska a zaslepenost byla tak veliká, že jsem si nevšimla, že muž, s kterým jsem chtěla tvořit nový život, je závislý na alkoholu.

V červenci roku 2020 jsem udělala velké rozhodnutí a dala výpověď v práci a začala tvořit svoje podnikání. V srpnu 2020 jsem předala dům novému majiteli a začala žít s novým mužem v Orlové. Jsem od přírody optimistka a viděla jsem nový život jako start něčeho krásného. Opak byl pravdou. I když jsme se oba moc snažili, naši démoni nás doháněli k šílenství. On to řešil alkoholem, já jsem se snažila přežít. Takto jsme spolu byli nahoru a dolů půl roku, než jsem se dostala do fáze, kdy jsem stála nad zamrzlým rybníkem a hlavou mi proběhla myšlenka " jak dlouho by ti trvalo, než bys umrzla?". 

Cože? Co se to stalo? Pomyslela jsem na sebevraždu?

Úplně mě to vyděsilo. Stála jsem ve sněhu, hustě chumelilo, byl leden 2021. Bezradná, vyčerpaná, bolavá. Ačkoli jsem nikdy v nic nevěřila, prosila jsem Boha, aby mi pomohl a poradil, co mám dělat. Brzy mi přišla odpověď. Musíš pryč. No jo, ale kam?

Naštěstí se věci nějak dějí a když jsem si dovolila požádat o pomoc a našla jsem si psychoterapeutku, začala jsem chápat, že se musím osamostatnit a dát si život do pořádku. Sama. Našla jsem si podnájem v Bordovicích v Beskydech a řekla příteli, že potřebuji být sama. Vstoupila jsem do programu Žena je láska a začala se dávat na první místo. Tento proces trval skoro rok. S přítelem jsem se nedokázala rozejít, neuměla jsem být sama, trpěla jsem úzkostmi, návaly paniky a nekontrolovanho třesu, který jsem si nedovedla vysvětlit. Dnes už vím, že jsou to příznaky transformace. Říkám tomu zemětřesení. Celé moje tělo se potřebovalo zrekonstruovat, uzdravit. Už jsem věděla, že potřebuji pomoc, že to sama nezvládnu. 

Přítel náš rozchod neustál a 29. července 2021 zemřel. Upil se, selhalo mu srdce.

V té době jsem zrovna dělala masérský kurz v Ostravě a potřebovala se soustředit na anatomii, byl to těžký rok. Současně jsem chodila do kurzu Jídlo jako radost a vzdělávala se v oblasti zdravého životního stylu v Centru radosti. Chodila jsem na terapie, chodila jsem po lese, po kopcích, prosila Boha, ať mi pomůže to zvládnout a hodně plakala. Učila se být sama se sebou, učila se meditovat, afirmovat, vizualizovat, žít v souladu s přírodou. Navštěvovala jsem různé kurzy a přednášky a po večerech poslouchala podcasty na téma osobní rozvoj a plakala do polštáře. Měla jsem pocit, že jsem na všechno sama. Nikdy předtím jsem nezažívala takové pocity osamocení.

Koncem roku 2021 se začalo blýskat na lepší časy, srovnala jsem si život, začala pracovat v Centru radosti jako kouč zdravého životního stylu a do toho pracovala s Bemerem a snila o lepším životě. Nastal velký obrat v mém životě. Z role oběti jsem přestoupila do role tvůrce svého života. Poprvé v životě jsem si udělala Vision board, neboli nástěnku snů a začaly se dít věci. Objevila jsem kouzlo esenciálních olejů od firmy Bewit a navázala s nimi spolupráci, udělala si kurz Body balance terapie.

V lednu 2022 se v mém životě objevil nový muž, nové příležitosti, nová přátelství, prostě jsem začala konečně žít tak, jak jsem vždycky chtěla. Bez závislostí, bez očekávání, jenom tak plynout. Koncem roku 2022 jsem se přestěhovala k současnému příteli do Hostašovic a jsme spolu dodnes. Partnerství může mít úplně jiné rozměry, když jsou lidé vědomí a sebevědomí, když nelpí, nežárlí jeden na druhého, když si důvěřují a když důvěřují v sebe sama a v život.

A kdo teda je soušasná Renáta?

Jsem sebevědomá, úspěšná podnikatelka, budující svoji osobitou značku. Milující a milovaná žena, partnerka, maminka, dcera. Jsem sama se sebou šťastná a beru život tak, jak přichází. Nedělám si domněnky, nevytvářím neshody, vždy hledám cesty, které vedou ke spokojenosti mé i mých klientek. Tvořím svoji přítomnost a budoucnost. Tvořím programy pro ženy a projekt pro maminky a dcery. Přednáším o mikrocirkulaci a Bemer terapii, pracuji se sportovkyněmi. Tvořím přednášky na téma Zdraví ženy.

Jak to u mě probíhá?

 • Individuální konzultace
  Nejprve si spolu popovídáme a poznáme se, abych Vám mohla navrhnout řešení přímo na míru.
 • Vyvážená a chutná strava
  Ukážu Vám, jak si nastavit jídelníček tak, aby byl vyvážený, chutný a odpovídal Vašim potřebám.
 • Kvalitní doplňky stravy
  Pomůžu Vám vybrat ty nejlepší doplňky stravy, které budou účinné a zároveň nebudou příliš zatěžovat Váš rozpočet.
 • Detoxikace těla
  Naučím Vás, jak očistit tělo od toxických látek, které negativně ovlivňují Vaše zdraví a myšlení.
 • Bezpečné a efektivní cvičení
  Poradím Vám, jak se správně hýbat a ukážu Vám cviky, které můžete dělat, aniž byste si ublížily.
 • Správné dýchání
  Pomůžu Vás naučit, jak funkčně dýchat, abyste měly více energie a radosti ze života.
 • Harmonický život
  Ukážu Vám, jak žít v souladu s přírodou a sama sebou, abyste se cítily lépe a spokojeněji.
 • Budu Vaší průvodkyní a parťačkou na cestě za lepším životem. Společně dosáhneme Vašich cílů a zlepšíme Váš každodenní život. Připojte se ke mně a objevte nový, zdravější a šťastnější životní styl.