Čas: Hra mezi Chronosem a Kairosem

Čas, to tajemné měřítko, které nám klade otázky a často nám i odpovídá. Ale můžeme si všimnout, že někdy nám běží skrz prsty, zatímco jindy se zdá, že zpomaluje a dovoluje nám vnímat každý okamžik skrze náš dech, někdy i říkáme, že se nám až zatajil dech. Tato dvě různá časová pojetí, ChronosKairos, nám pomáhají pochopit tu komplexní hru.

Chronos: Náš Věrný Časový Společník

Chronos, to je ten čas, co si nastavujeme budíky, sledujeme kalendáře a skládáme seznamy úkolů. Je to ten, který nám napovídá, kdy je čas pracovat, studovat nebo se scházet s přáteli. Chronos je naším věrným průvodcem, který nás vede životem v rytmu hodin a minut. Ale může být náročný. Učí nás plánovat a organizovat, ale někdy nás také uvězní ve spěchu a strachu, kde ztrácíme kontakt s tím, co se děje okolo nás. Musím stihnout tu schůzku v pět. Musím vyzvednout dítě v osm. Musím být u lékaře v devět. Musím jet rychle, abych stihla ten vlak. Musím dnes osbírat ty jablka, protože pak už nebudu mít čas.

Vnímáte, jak sami sebe omezujeme slovem MUSÍM?

Kairos: Okamžiky, Které Nás Berou Dechem

A teď se podíváme na Kairos, to je ten okamžik, který nečeká. To jsou ty magické chvíle, kdy nám srdce začne bít rychleji a my cítíme, že jsme na správném místě ve správný čas. Kairos nás učí vnímat krásu kolem nás, naslouchat vlastním pocity a neváhat, když se otevírá příležitost. Může to být polibek pod hvězdami, chvíle ticha při západu slunce nebo prostě okamžik, kdy se cítíme živí a přítomní.

Krásná afirmace pro tento účel je: Stihnu to, co stihnout mám a to co nestihnu, stihnout nemám. A pak také moje oblíbená věta: Přestaň spěchat a začni stíhat!

Tanec Chronosu a Kairosu

V životě tančíme mezi ChronosemKairosem. Potřebujeme ten pevný rámec, který nám Chronos nabízí – pracujeme, studujeme, plánujeme. Ale musíme si také dovolit naslouchat Kairosu – sledovat, co nám naše srdce říká, a neváhat, když se objeví příležitost, která nám může změnit život.

Někdy nám život ukazuje, abychom se zastavili, odložili hodinky a jednoduše si užili přítomný okamžik. Kairos nám připomíná, že čas není jen o počítání minut, ale o prožívání jedinečných okamžiků, které tvoří naše vzpomínky. Původ času kairos pochází z řecké mytologie od samotného boha Kairos. Ten byl bohem příhodného času čili příznivé příležitosti a nejpříhodnějšího okamžiku.

V této hře mezi ChronosemKairosem není správná nebo špatná odpověď. Je to o nalezení harmonie, kdy oba tančí v dokonalém souladu.

Pojďme si zahrát každý den tuto krásnou hru, abychom mohli prožít svůj čas naplno!

Jak můžeme podpořit samy sebe, abychom lépe plynuli životem?Já mám spousty pomocníků v podobě esenciálních olejů, které mi denně připomínají, že jsem TADY a TEĎ.

Esenciální olej Peace.

Poddejte se nádherné, upokojující vůni a obnovte vnitřní mír. Propusťte negativní myšlenky v horké koupeli. Odlehčete své přetížené mysli. Peace pomáhá uklidnit a zpřítomnit se, doslova nastavit vnitřní klid a mír. K nákupu tohoto oleje se dostanete kliknutím na obrázek.

Renáta Nováková
Kdo jsem? Jsem Renáta Nováková, vědomá žena, certifikovaný Bemer terapeut, průvodce zdravým životním stylem, masér. Ovládám numerologii, pracuji s esenciálními oleji a kvalitní buněčnou výživou, zajímám se o psychosomatické souvislosti a práci s podvědomím. Vyzkoušela jsem si práci kouče a lektora, umím pomoci najít příčinu nemocí, pracuji s lidmi, kteří chtějí změnit svůj život a nebojí se toho.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.