Jak se budují svaly?

Většina z vás by odpověděla…..no přece cvičením, občas nějaký protein, dostatek masa, vejce, prostě bílkoviny.

No jo, ale víte, kolik vlastně a čeho? V jakou denní dobu je to vhodné? Před tréninkem nebo po tréninku? Jaké bílkoviny jsou pro mé tělo vhodné? Ty z masa nebo ty z fazolí?

Obecných informací je na „netu“ spousta. Velká část z nich jsou často bláboly…. a jak se v tom mám vyznat? Občas není od věci zapojit zdravý selský rozum a zamyslet se.

NO jo, ale to by mohlo bolet třeba že? A od toho jsou přece výživoví poradci, aby nám poradili. A tak to aspoň trochu zkusím:-).

Jak se teda budují svaly?

Pojďme se na to podívat z trochu jiné strany. Jaké svaly vlastně chceme mít? Takové, které jsou na první pohled vidět? Nebo spíš takové, které nám drží tělo, páteř a díky tomu tě nebolí záda.

Hlavně muži by asi řekli, „No jo, ale já chci svaly, které jsou vidět, chci balit holky, chci, aby to bylo vidět.“

Jenomže, aby mohly být svaly vidět, je potřeba mít dobrý základ. Dobrý základ, to jsou kvalitní bílkoviny, obsažené především v kvalitní stravě, jak živočišného původu, tak i rostlinného.

Znám i několik vegetariánů, kteří mají svaly vybudované na rostlinných bílkovinách. Jenom musí vědět, kde je najít a jak je kombinovat, aby nahradily obsahem aminokyseliny, které obsahuje maso:-).

Chtěla jsem ale psát spíše o těch svalech vnitřních, ty, které nejsou moc vidět, ale které jsou mnohem důležitější.

Podívejte se schválně do zrcadla, jak stojíte, jestli máte pevné břicho, nějaké svaly na hýždích. Rýsují se vám bicepsy při zatnutí? Máte vyrýsovaná stehna, nevybočují se vám kolena?

Není to otázka marnivosti a předvádění se na pláži, ale jde prostě a jednoduše o zdraví, sílu, energii a kvalitu života vůbec.

Málokdo stojí správně tak, jak bylo jeho tělo stvořeno, většina lidí (včetně mě:-) bohužel, stojí špatně. Když mě nedávno kamarádka fyzioterapeutka poprosila, abych se postavila rovně, udělala jsem to, jak nejlépe dovedu.

Ona ale zaúpěla jak šakal a pak mě „naštelovala“ tak, jak to vidí ona. No, co vám budu povídat, připadala jsem si divně. Je to asi proto, že během života jsem zvyklá na nějakou situaci a tahle mi připadala nepřirozená, ale právě naopak, takto jsem podle ní stála správně.

Chvíli jsem tak stála a snažila se zapamatovat tu polohu mého těla, abych si ji mohla pokaždé připomenout a postavit se rovně kdykoli na to pomyslím.

A není to jenom o poloze, ve které stojíte. Hodně lidí pracuje v kanceláři, celý den sedí a já se často dívám, jakým způsobem tito lidé sedí. Často jsou shrbení, bradu mají vysunutou dopředu, ramena nahoře. Pak je samozřejmě bolí záda, mají často migrény, tuhé trapézy, bolí je ramena….a tak bych mohla pokračovat dále.

Co je ale důležité v tomto článku?

Zkusme se zamyslet…..budu raději denně nadávat na to, že mě bolí záda, krční páteř, nebo s tím něco udělám? Začnu se stravovat tak, aby měly moje svaly z čeho růst, začnu jíst potraviny, které obsahují kvalitní bílkoviny a pomáhají mi tak budovat svalovou hmotu, přidám k tomu zdravý pohyb, dostatek spánku a případně pár aplikací na Bemeru, abych ulevil momentální bolesti?

Rozhodnutí je vždycky na tobě, nikdo jiný ho za tebe neudělá.

Já jsem se rozhodla jít cestou zdravé stravy, přiměřeného pohybu, koupila jsem si Bemer…..vlastně jsem se do něj zamilovala, tohle žádný jiný stroj neumí, rozhýbat tělo zevnitř, vlít do žil energii, kterou tolik moje buňky potřebují.

Díky Bemeru jsem zvládla minulý rok bez újmy na zdraví a proto ho doporučuji všude, kam přijdu.

A teď otázka na ty, kteří jste dočetli až sem.

Měli byste zájem o profesionální přednášku o Bemeru v Ostravě?

 Pokud ano, stačí mi napsat na messenger, na mail, sms, whatsapp, telegram, viber atd.

děkuji Renča

Renáta Nováková
Kdo jsem? Jsem Renáta Nováková, vědomá žena, certifikovaný Bemer terapeut, průvodce zdravým životním stylem, masér. Ovládám numerologii, pracuji s esenciálními oleji a kvalitní buněčnou výživou, zajímám se o psychosomatické souvislosti a práci s podvědomím. Vyzkoušela jsem si práci kouče a lektora, umím pomoci najít příčinu nemocí, pracuji s lidmi, kteří chtějí změnit svůj život a nebojí se toho.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.