Jak si vyrobit přírodní opalovací olej

Jaro stojí přede dveřmi.

Také si i Vy po této dlouhé a temné zimě myslíte, že je nejvyšší čas zase zažívat nové světlé okamžiky a jarní hřejivé pocity?

Já teda rozhodně ano, a když jsem si dnes psala s jednou známou na FB o opalovacím krému, napadlo mě napsat na blog článek o domácím přírodním opalovacím prostředku, který se mi perfektně osvědčil v minulých letech.

Kromě toho, že získáte krásné opálení, vaše kůže bude zdravější a pevnější.

Věděli jste, že kůže je náš největší orgán a že se přes kůži vstřebávají dokonce i vitamíny?

V této době je ideální čas na jeho přípravu a na jeho aplikaci, protože nám pomůže přirozeně získat beta-karoten a vitamín A a pomůže vám v boji proti vráskám či ekzému.

Tento olej lze používat po celý rok, během dovolené u moře nebo na horách nebo po návratu, když chceme, aby naše pleť neztratila hned barvu, nevysušila se. Na jaře je výborné používat tento mrkvový olej na regeneraci pleti po zimě, při nedostatku vitamínů.

Příprava:

Do čisté sklenice s uzávěrem nastrouháme mrkev, nejlépe na nekovovém struhadle (aby jsme se ušetřili oxidace vitamínu s kovem), množství záleží podle toho, kolik toho chceme. Zalijeme kvalitním olejem (já používám olivový), až je mrkvička zcela zalitá a zavřeme. Schováme do lednice a 2 týdny necháme macerovat. Každý den protřepeme a necháme odpočívat.

Musíme dávat dobrý pozor, aby se macerát dělal v opravdu dobře sterilované lahvičce, aby byla mrkev zalitá a nezačala se tvořit plíseň!

Ve sklenici nesmí zůstat bublinky kvůli kvašení, mokvání, divné chuchvalce čehosi tam nesmí plavat. Po 2 týdnech olej slijeme a uschováme v lednici. Vydrží asi 2-3 měsíce.

A teď se možná ptáte, co mám udělat potom s tou mrkví? Mám ji vyhodit?

Já jsem ji potom normálně snědla v salátu, co uděláte vy, záleží na vás:-).

Důležitá informace pro ty, kteří mají světlou pleť a snadno se spálí….tento přírodní opalovací prostředek nedisponuje příliš vysokým UV faktorem…cca 8.

Mám ale referenci od jednoho kamaráda, který má hodně světlou pleť a skoro každý rok se spálil. Když začal používal tento olej, ten rok se vůbec nespálil.

Ještě sem hodím jeden tip.

Když si do macerátu dáte šťávu z limetky, bude dokonce i vonět a získáte tak další vitamíny, například vitamín C a B, šťávu z limetky obsahuje i některé antioxidanty a minerální látky.

Šťáva z limetky dokonce příznivě působí i na hustotu krve, tím pádem vás chrání před trombózami a když bude v kombinaci s kvalitním olejem, který zase obsahuje prospěšné Omega 3 mastné kyseliny, je to skvělý prostředek pro zdraví.

No a dobrá rada na konec a to bych nebyla já, abych se o tom nezmínila🙂

Pokud chcete, aby se vám vitamíny a minerály dostaly až k buňkám (to je přesně tam, kde je potřebujeme), používejte denně Bemer, protože dobrá mikrocirkulace krve je to nejdůležitější v našem těle.

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu, sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku, dělám jenom ty věci, které považuji za správné, snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.

  • Way2Life.cz
  • Nejčtenější články
  • Nejnovější články
  • Rubriky
  • Štítky
  • Archiv