JAK VYBRAT AROMA DIFUZÉR?

Jste milovníci esenciálních olejů a chcete si vytvořit příjemnou atmosféru doma nebo v práci? Aroma difuzér je pro vás ta správná volba. Tento šikovný společník rozptýlí do vzduchu váš oblíbený esenciální olej a každou místnost rázem promění na místo plné harmonie.

Výběr je však důležité zvážit, proto je potřeba sledovat několik klíčových faktorů.  V tomto článku se podíváme na některé z nich, které vám mohou pomoci při budoucím rozhodování.

TYPY DIFUZÉRU

Existuje několik typů aroma difuzéru a každý z nich má své vlastní výhody a funkce

Ultrasonický aroma difuzér

Tento typ difuzéru vytváří, díky vodě a několika kapkám esenciálního oleje, jemnou mlhovinu pomoci ultrazvukových vibrací. Velkou výhodou je jeho nízká hlučnost, snadné použití a hodí se i do větších prostor.

Lze jej využít také jako zvlhčovač vzduchu. 

Bezvodý/nebulizační difuzér 

Za nebulizační difuzér se označují ta zařízení, která do vzduchu rozprašují čistou vůni esenciálního oleje. Na rozdíl od předešlého typu není nutné přidávat vodu. Provonění je tak intenzivnější a velmi rychle vůní zaplníte celou místnost.

Některé druhy jsou také perfektní do auta. Jelikož není nutné použití vody, hodí se i do prostorů s vyšší vlhkostí.  

Aroma difuzér s plstěnými filtry

Difuzér, který rozvíří pomoci větráčku esenci do okolí není možná až tak známý, ale je další skvělou volbou, pokud si chcete užít čistou vůni esenciálních olejů. Stačí jen pár kapek na vyměnitelný plstěný filtr.

Tento difuzér je vhodný spíš do menších místností nebo také jako vůně do auta. Nevýhodou může být častá výměna filtrů. 

Destičkový/pasivní difuzér

Tento malý difuzér plní dvojí funkci.

  1. Je tou nejjednodušší cestou, jak přírodní esenci rozptýlit do prostoru, který vás těsně obklopuje. Přitom stačí jen pár kapek.
  2. Díky své velikosti ho můžete nosit v kabelce, dát do skříně s prádlem nebo použít jako jemnou voňavou dekoraci

VYBERTE SI TAKOVÝ DIFUZÉR, KTERÝ NEJLÉPE ODPOVÍDÁ VAŠIM PREFERENCÍM A POTŘEBÁM

  • Velikost místnosti

Při výběru aroma difuzéru je vždy důležité zvážit velikost místnosti, kde bude využíván. Proto je vhodné v tomto případě sledovat údaje o objemu.

Co se týče ultrasonických difuzéru, je výhodnější si do větších prostor pořídit difuzér s větším objemem a to z důvodu komfortnějšího používání – není nutné, tak často měnit vodu. Pro menší místnosti stačí difuzéry s objemem cca 100 ml.

  • Časové nastavení

Některé aroma difuzéry nabízí funkci časovače, která vám umožní nastavit si dobu provozu. Je to užitečné ve chvíli, kdy chcete difuzér používat jen po určitou dobu, například před spaním nebo během relaxace

  • Design

Aroma difuzér se stane součástí vašeho interiéru, proto je důležité zvážit i výběr designu. Existuje široká škála difuzérů s různými styly, materiály a barevnými provedeními.  Věříme, že v BEWIT si vyberete takový difuzér, který bude odpovídat vašim preferencím a vkusu. Je z čeho vybírat.

  • Snadná údržba a bezpečnost

Při výběru aroma difuzéru se zaměřte také na snadnou údržbu a bezpečnost. Zkontrolujte, zda je difuzér snadno čistitelný a jaké jsou potřebné postupy údržby. Bezpečnostní funkce, jako je automatické vypnutí při nedostatku vody, jsou také důležité.

  • Doprovodné funkce

Některé aroma difuzéry mají dodatečné funkce, které mohou být skvělým, doprovodným doplňkem.  Patří sem například vestavěné osvětlení, které dotváří příjemnou atmosféru, pro ještě lepší zážitek s vašimi oblíbenými esenciálními oleji. 

Pokud objevíte ten správný difuzér pro vás, věřte, že se stane velice rychle vaším věrným společníkem a nástrojem vhodným k aromaterapii.  Díky němu si tak budete moci užívat opojné vůně esenciálních olejů a vytvořit si tak voňavou oázu kdekoliv budete chtít. 

Celou nabídku difuzérů najdete na stránkách Bewitu zde: https://bewit.love/novinky/?i=oznddw13i28l05nj

Auto článku: Ing. Lucie Lysková

Originální článek najdete zde: https://bewit.love/post/jak-vybrat-aroma-difuzer/

Tagy:
Renáta Nováková
Kdo jsem? Jsem Renáta Nováková, vědomá žena, certifikovaný Bemer terapeut, průvodce zdravým životním stylem, masér. Ovládám numerologii, pracuji s esenciálními oleji a kvalitní buněčnou výživou, zajímám se o psychosomatické souvislosti a práci s podvědomím. Vyzkoušela jsem si práci kouče a lektora, umím pomoci najít příčinu nemocí, pracuji s lidmi, kteří chtějí změnit svůj život a nebojí se toho.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.