Štěstí netrvá hodiny, jsou to jen blesky

10 KROKŮ JAK BÝT ŠŤASTNĚJŠÍ

1) VĚŘTE, ŽE PRÁVĚ VY MÁTE ŠTĚSTÍ

Pravda je vždy to, čemu sami věříte. Pokud si myslíte, že máte štěstí a všechno se vám daří, opravdu tomu tak co nejdříve bude. Pokud jste o sobě přesvědčení, že jste smolaři, i tehdy budete mít pravdu. Prostřednictvím toho, čemu věříme, manifestujeme svůj životní postoj. Být šťastnější znamená věřit, že být šťastnější mohu.

2) DEFINUJTE SI, CO ZNAMENÁ MÍT ŠTĚSTÍ

Často pro nás štěstí znamená něco převratného a velkého. Ale to je jen malá část, jak se štěstí může projevovat. Každý den můžeme najít mnoho případů, kdy máme štěstí. Štěstí má mnoho podob a je všude kolem nás. Je to jen otázka pohledu – naučit se ho rozpoznávat. Naučte se být šťastní z maličkostí a najednou bude štěstí všude kolem Vás.

3) MÍT ŠTĚSTÍ NEZNAMENÁ HO DOSTÁVAT OKAMŽITĚ

Někdy hned na první pohled nepoznáme, zdali jsme měli štěstí – a to ať už se nám něco stalo nebo naopak nestalo. Určitá situace, která na první pohled vypadá jako smůla se může projevit jako něco, co nám po chvíli přinese štěstí a za co budeme vděční. Posuzujte štěstí až po čase.

4) POMÁHEJTE KE ŠTĚSTÍ OSTATNÍM

Nic na světe není spolehlivější cestou k vlastnímu štěstí jako to, že budete vlídní k ostatním. Každý den vykonejte maličkost pro někoho jiného. Dotyčný si Vás ani nemusí všimnout, jde především o váš dobrý pocit. Přinášejte drobné radosti do života druhých a uvidíte, že se k Vám štěstí bude vracet.

5) NAUČTE SE ROZEZNÁVAT ŠTASTNÁ ZNAMENÍ

Pokud vám štěstí zaklepe na dveře, pak otevřete. Nemusíte se bát, jen se naučte poznat v běžných situacích, které se vám přihodí, výzvu štěstí. Proč se Vám některé věci dějí a co Vám říkají? Nenechte se paralyzovat strachem, že „proč bych zrovna já“ a berte každou situaci, jako novou vzrušující možnost.

6) JSTE HODNI TOHO BÝT ŠŤASTNÍ

Někdy máme pocit, že si své štěstí nezasloužíme. To není pravda! Na štěstí máme právo, dokonce by mělo být naší povinností udělat vše proto, abychom žili šťastný a smysluplný život. Šťastný a spokojený člověk nemá potřebu ubližovat, ale pomáhat. Buďte vděčni za své štěstí, ale nevzpírejte se mu. Čím více se ho naučíte prožívat, tím více se Vám ho dostane.

 7) ŠTĚSTÍ JE SETKÁNÍ PŘÍLEŽITOSTI S PŘIPRAVENOSTÍ

Nejste-li dobře připraveni, nemůžete plně těžit z příležitostí, které se Vám v životě naskytnou. Přísloví říká, že štěstí přeje připraveným a je to pravda. Proč si nechat příležitost protéct mezi prsty a přenechat ji někomu, kdo stojí v řadě za vámi?

8) ZA SVÉ ŠTĚSTÍ JSTE ZODPOVĚDNÍ VY SAMI

Jenom vy můžete za to, jestli jste anebo nejste šťastní. Štěstí je věc rozhodnutí. Udělat rozhodnutí a být za něj zodpovědní. Co když se rozhodnete špatně? Pak udělejte nové rozhodnutí – nikdo Vám počet rozhodnutí ve vašem životě nenalinkoval. Udělejte ještě dnes rozhodnutí, že jste šťastný člověk.

9) HÝČKEJTE SI A ROZVÍJEJTE SVŮJ POZITIVNÍ PŘÍSTUP

Přístup je to, co je klíčové a co rozhoduje o vašem štěstí. Všichni máme rádi spokojené a pozitivní lidi, snažíme se je mít kolem sebe a získat kus jejich spokojenosti i pro sebe. S příjemnými a pozitivními lidmi se rádi vídáme, je nám s nimi dobře, a proto je vyhledáváme. Rozhodnete-li se být věčnými nespokojenci, štěstí vás s největší pravděpodobností mine – a přátelé nakonec taky.

10) ŠTĚSTÍ JE JAKO SNĚHOVÁ KOULE

V okamžiku, kdy začnete být šťastní z maličkostí, budete žasnout, kolik jich kolem sebe máte. Všimněte si, co všechno najednou vidíte, co všechno vám dokáže udělat radost. Kolik z toho jste dříve přešli bez povšimnutí? A jedno malé tajemství na závěr – malá štěstí přitahují ta větší!

Přeji Vám šťastný a naplněný život Renáta

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu, sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku, dělám jenom ty věci, které považuji za správné, snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.

  • Way2Life.cz
  • Nejčtenější články
  • Nejnovější články
  • Rubriky
  • Štítky
  • Archiv