Změna životního stylu?

Víte, že pouze 5 procent populace se rodí s vrozeným genetickým onemocněním a zbylých 95 procent onemocní v průběhu života díky svému životnímu stylu? Dříve se říkalo 30 procent a dnes už zahraniční vědecké studie ukazují, že je to pouze 5 procent.

Uvědomme si, že naším jednáním a volbami ovlivňujeme svůj život. Jsme zodpovědní za to, co děláme se svým tělem v průběhu života.

Medicínský model perfektně funguje na akutní zdravotní problémy, když si zlomíme ruku nebo máme zánět slepého střeva, má smysl akutně zavolat záchranku nebo vyhledat lékaře.

Ale když řešíme dlouhodobé chronické záležitosti, vyžaduje to změnu životního stylu!

Mnohdy nestačí brát léky, protože člověk může mít staré emoční jizvy. Dotyčný může být v těžké životní situaci, může být ovlivněn určitými látkami nebo rozhodnutími, která v životě dělá. To všechno může oslabovat jeho tělesný stav.

Znám tyto stavy velmi dobře a nikdy bych si dříve nepomyslela, že budu potřebovat psychoterapeuta, ale když jsem pustila svá stará přesvědčení, že je to něco špatného, nevím, jak víc bych vyjádřila svoji vděčnost nad tím, že jsem se k tomu odhodlala.

I slavní psychologové nebo lékaři občas potřebují svého kouče nebo psychoterapeuta.

Program, který jsem pro vás vytvořila stojí na třech pilířích. Jde o zbavení se stresu, uvolnění.

Můžeme rozlišovat mezi třemi druhy stresu:

  • chemický
  • emoční
  • fyzický

To znamená, že existují tři druhy rovnováhy.

  • fyzická
  • chemická
  • emoční

Co můžeme udělat pro to, abychom dosáhli fyzické rovnováhy v těle?

Může to být cokoli, od jógy až po aerobik. Akupunktura, chiropraxe, masáže, nordic walking…cokoli fyzického, co pomáhá tělu dostat se zpět do celkové rovnováhy – homeostáze. Můj oblíbený pohyb je právě nordic walking a pro uvolnění těla i mysli mi pomáhá Bemer terapie.

Co můžete udělat pro chemickou rovnováhu?

Jestliže váš imunitní systém bije na poplach vlivem stresových hormonů, pak organismus a stresová reakce spotřebují velkou dávku energie, pak možná stačí jíst jídlo, které nebude tak zatěžující a snáze se stráví, abychom mohli využít více energie na růst a obnovu buněk. Někdy stačí jenom omezit potraviny, které vám narušují rovnováhu v mozku a těle a poskytnout tak tělu se dostat do lepší chemické rovnováhy. Můžete užívat enzymy, jíst více vitamínů, minerálů a stopových prvků, doplňky stravy, doplnit si rovnováhu pomocí esenciálních olejů.

A jak se dostat do emoční rovnováhy?

Meditace je ten nejlepší způsob, který používám, ale není to jediná metoda, kterou znám a souvisí s využitím energie myšlení, se sílou myšlenky.

Když se nám podaří dát do pořádku dva z těchto tří pilířů, ten třetí přijde obvykle sám od sebe. Když se někdo dostane do fyzické rovnováhy a zlepší se mu chemická rovnováha, bude emočně stabilnější. Platí to samozřejmě i v opačných příkladech. Když se někdo stará o svou psychohygienu a stravu, zlepší se jeho fyzická kondice.

Když spolu zvládneme dva ze tří pilířů, ten třetí se automaticky začne srovnávat sám. O tento model se dá dobře opřít v jakékoli životní situaci, když chceme udržovat určitou úroveň zdraví.

Rozhodnutí je pouze na vás, jestli se vydáte cestou, kterou jsem já už prošlapala a vím, že funguje nebo budete zkoušet prošlapat si svou vlastní.

Tagy:
Renáta Nováková
Kdo jsem? Jsem Renáta Nováková, vědomá žena, certifikovaný Bemer terapeut, průvodce zdravým životním stylem, masér. Ovládám numerologii, pracuji s esenciálními oleji a kvalitní buněčnou výživou, zajímám se o psychosomatické souvislosti a práci s podvědomím. Vyzkoušela jsem si práci kouče a lektora, umím pomoci najít příčinu nemocí, pracuji s lidmi, kteří chtějí změnit svůj život a nebojí se toho.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.