Zůstaňte zdraví i v chladném období s BEMER

Proč vlastně v zimě „nastydneme“ častěji než v létě?

I když důvod není zcela jasný, existují různé přispívající faktory. Výraz „chlad“ je nanejvýš na místě – když se tělo ochladí, upřednostní své životní funkce a vše ostatní vypne. To téměř jistě zahrnuje imunitní systém, který patogenům značně usnadňuje život. Kromě toho se mikroorganismy mohou rychleji množit při nižších teplotách.

V zimě také trávíme více času v uzavřených prostorách, kde je přenos patogenů prostřednictvím aerosolů jednoduše snazší – skutečnost, která byla široce známa dlouho před pandemií koronaviru. Dále je vzduch ve vytápěných místnostech často velmi suchý, což následně vysušuje sliznice a zhoršuje tak jejich ochrannou funkci.

Ale samozřejmě existuje několik věcí, které můžeme udělat, abychom se ochránili a zajistili, že zůstaneme přes zimu co nejzdravější. Zde je několik užitečných tipů, jak se stát „zimovzdornými“:

  • Dodržování hygienických pravidel a udržování bezpečné vzdálenosti od ostatních lidí sníží pravděpodobnost nachlazení.
  • Udržujte své sliznice vlhké! Vdechujte vlhkost a pijte hodně tekutin, nejlépe vodu nebo neslazené čaje.
  • Udržujte se v teple pitím horkých nápojů a dostatečně teplým oblečením – vašemu tělu to zajistí dostatek energie na boj s viry.
  • Dodržujte zdravou výživu, abyste si zajistili zdravou střevní flóru. Protože mnoho imunitních buněk se nachází ve střevě, posílí se tím váš imunitní systém.
  • Kromě vitamínu C je velmi důležitý zinek. Tento stopový prvek řídí různé enzymy v těle a ovlivňuje různé metabolické procesy.
  • A samozřejmě je tu mikrocirkulace: Imunitní obrana těla může správně fungovat pouze tehdy, pokud funguje optimálně. BEMER může pomoci zvýšit omezenou mikrocirkulaci s odpovídajícími výsledky.
  • A konečně, odpočinek a relaxace jsou důležité pro zmírnění dopadu nachlazení.

Pokud se cítíte mizerně, jste často ve stresu, vypijte dobrý šálek čaje, lehněte si na matraci BEMER s příjemnou dekou a relaxujte – a tak se letos v zimě budete cítit o něco lépe.

Buďte zdraví s Bemer terapií!

Tagy:
Renáta Nováková
Kdo jsem? Jsem Renáta Nováková, vědomá žena, certifikovaný Bemer terapeut, průvodce zdravým životním stylem, masér. Ovládám numerologii, pracuji s esenciálními oleji a kvalitní buněčnou výživou, zajímám se o psychosomatické souvislosti a práci s podvědomím. Vyzkoušela jsem si práci kouče a lektora, umím pomoci najít příčinu nemocí, pracuji s lidmi, kteří chtějí změnit svůj život a nebojí se toho.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.