Čisté střevo – základ zdraví

Události dnešního dne mne natolik zasáhly, že vám o tom chci napsat.

Jak jsem již psala v jiném článku, naše fenka Kejsi trpí autoimunitní chorobou a my se snažíme dělat všechno pro to, abychom jí zpříjemnili život. Před pár měsíci jsem začala krmit masem, aby můj milovaný pejsek měl co nejvíce přirozené stravy. Přiznávám, že ne vždycky se mi to dařilo sladit a občas byl i nějaký ten průjem.

Ale to se stává, když člověk nebo i pes přejde na jiný druh stravy, než byl do té doby zvyklý. Ale to se časem upraví a zhruba do měsíce jsem to vychytala a Kejsi měla minimální potíže.

Pak jsem ale udělala chybu, když jsem jí chtěla udělat radost a dala jsem jí hovězí kost z polévky. Normální zdravý pes by to ustál bez následků, bohužel Kejsi, protože má ne úplně dobře fungující střevo, dostala zácpu a já musela  na veterinu. Zkrátím to, musela pod narkózu, udělali jí výplach střeva a teď leží jako placka doma pod stolem. Ale zítra už to bude určitě lepší a já jí už nikdy nedám žádnou kost.

A teď k věci…. celý den se mi honí hlavou, jak je to naše střevo důležité a jak málo lidí o tom ví.

Takže teď dobře čtěte a zapamatujte si…..

Střevo je základem našeho zdraví!
V jakém stavu máme střeva, tak se cítíme a tak vypadáme!
Síla našeho imunitního systému závisí na stavu našeho střeva ze 70 až 90%!!!

Střevo je osídleno velkým množstvím mikroorganismů. Některé jsou pro nás prospěšné, jiné nikoliv. Co se asi děje, když denně konzumujeme přesolené, přeslazené, chemicky zpracované, přibarvované potraviny?

Čím déle budete odkládat péči o svou stravu, tím větší práci budete mít s očistou vašeho střeva a tím dříve se ocitnete v nepříjemných zdravotních problémech. Všechny chemicky zpracované potraviny (uzeniny), mléčné výrobky (kromě kvašených), maso (trávíme ho až 72 hodin), cukrovinky, cukr a káva (překyseluje nám organismus a v kyselém prostředí se daří dobře kvasinkám, plísním,…) atd., atd. nám porušují rovnováhu mikrokultury našeho střeva.

Dochází k tomu, že prospěšná mikroflóra je zničena (k tomu dochází i užíváním antibiotik), nepříznivá mikroflóra se rozmnoží, dochází ke kvašení, hnití trávené potravy a vzniká kal, kterým si zalepujeme střevo. Kal se postupně přilepuje na stěny střeva, přidávají se další a další vrstvy, ty tvrdnou a vnikají tzv. kalové kameny (u obézních lidí jich může být i 8 kg!!!).

Tím se střevo stává méně pohyblivé, trávená potrava postupuje pomaleji, může docházet i ke stagnaci, přichází zácpa. Udělejte vše pro to, aby jste nemuseli sáhnout po projímadle. Pokud s tím začnete, budete mít velký problém vyprázdnit se přirozeně.

Naučte své střevo znovu pracovat – dopřejte mu očistnou kůru a naučte se pravidelnosti!

Pokud se příčiny zácpy neřeší a ze střeva se stane něco jako nehybná zanesená odpadní trubka, zbytky stravy jím naopak začnou procházet bez „povšimnutí“, jako když spláchneme záchod – zácpy se změní v déletrvající průjmy.

Oslabené a špinavé tlusté střevo se nám okamžitě ukazuje na stavu naší dýchací soustavy a na naší imunitě, takže pak často chytneme kdejakou virózu! Je to také základ našich alergických potíží!

A mohla bych pokračovat ještě dlouho, ale protože nemám ráda dlouhé články, jako základ to určitě stačí.

Pro ty, kdo by se chtěli dozvědět něco navíc, mrkněte zde:

A pro ty, co si raději povídají…. není nic jednoduššího, než se k mně objednat na konzultaci, objednat se můžete zde:

Co vám mohu nabídnout?

Analýzu vašeho těla na špičkové biorezonanci.

Navrhnout osobní výživový plán na míru, poradit, kde a jaké potraviny nakoupit.

Pokud mě ještě neznáte, můžete si stáhnout můj ebook s mým příběhem zde:

Renča

 

 

 

 

 

Renáta Nováková
Kdo jsem? Jsem Renáta Nováková, vědomá žena, certifikovaný Bemer terapeut, průvodce zdravým životním stylem, masér. Ovládám numerologii, pracuji s esenciálními oleji a kvalitní buněčnou výživou, zajímám se o psychosomatické souvislosti a práci s podvědomím. Vyzkoušela jsem si práci kouče a lektora, umím pomoci najít příčinu nemocí, pracuji s lidmi, kteří chtějí změnit svůj život a nebojí se toho.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.