Proč používat přírodní mýdla

Letošní Vánoce jsou prapodivné, těšila jsem se, že je strávím s rodinou a poprvé také s Rosťou, ale osud nebo jak se to dá nazvat, to zařídil trochu jinak.

Brácha, který žije dlouhodobě v Londýně, měl přiletět 21. prosince a hodinu před odletem mu přišla sms, že let je zrušen z důvodu nařízení vlády.

Tak trochu jsme doufali, že to stihne. Jsem za poslední dva roky zvyklá, že ne všechno se děje, jak bych chtěla, tak už se emočně nevyčerpávám a beru to, jak to běží.

Všechno totiž souvisí se vším a dnešní článek je nejenom o tom, proč používat přírodní mýdla, ale také o nezpracovaných stresech, psychické nevyrovnanosti a s tím souvisejícím překyselením.

Téma překyselení už jsem nakousla několikrát ve svých článcích, například tady:

nebo tady:

Dnes se pokusím popsat svůj zážitek, který mě šokoval zhruba před dvěma lety.

Když mi před necelými dvěma lety náhle zemřel manžel, bylo to 6 dní do plesu, který jsme společně pořádali už několik let. Oblíbený fotbalový ples, bylo vyprodáno, téměř všechno měl na starosti on, já jsem s dcerou pomáhala v kuchyni, dělala chlebíčky, bramborový salát a na místě smažila řízky, ohřívala guláš a až měli všichni plná bříška, bylo potřeba všechno nádobí umýt a uklidit celou kuchyň.

Začínalo se kolem 8 ráno a končilo většinou kolem 7 ráno další den. Záhul jak fyzický, tak psychický. Tentokrát bylo všechno domluveno, a když můj manžel najednou nebyl, ptali se mě kluci z fotbalu, jestli do toho chci jít, a nebo všem vrátíme lístky a ples nebude. Nikdo totiž přesně nevěděl, co a jak.

Věděla jsem, že je v tom nemůžu nechat, ale netušila jsem, jak moc velká zátěž to pro mě bude.

Nebudu popisovat detailně svoje pocity, když jsem s každým otevřením dveří do kuchyně očekávala, že on jimi vstoupí dovnitř. To nepatří do článku o přírodních mýdlech. Důležité je to, co se mi stalo, když jsem vydala všechna jídla a začala uklízet kuchyň a umývat nádobí.

Všimla jsem si toho už v průběhu plesu, ale nebyl čas se tomu nějak věnovat. Až později jsem si všimla, že moje ruce jsou úplně rudé a moc mě svědí a bolí.

Jako bych na nich měla ekzém, ale před plesem jsem neměla vůbec nic. Až mnohem později mi došlo, že to bylo ze stresu a fyzického a hlavně psychického vyčerpání. Druhý den ráno už jsem tam skoro nic neměla a za nějakou dobu se mi to uklidnilo úplně.

Tělo totiž reaguje na všechny podněty, které k němu přicházejí v různých podobách.

Měla jsem za sebou hodně náročný týden, a i když jsem předtím neměla vůbec žádné potíže, ve stresové situaci to vyplavalo na povrch.

Od té doby si ruce pravidelně mažu přírodními krémy a vyhýbám se chemickým čisticím prostředkům a mýdlům.

Letos jsem dostala tyhle dvě nádherná mýdla a tak jsem dostala nápad, že se s vámi o svůj příběh podělím.

A teď, proč ještě používat přírodní mýdla…..

Tekutá mýdla a gely jsou často chemickým koktejlem s kyselým PH, které vysušuje pokožku a kůže je největší orgán našeho těla, který komunikuje s vnějším prostředím. Cokoliv na pokožku naneseme, vstřebá se do těla.

Přírodní zásaditá mýdla mají důležitý význam pro všechny, kdo trpí překyselením organismu. Lidé, kteří trpí artritidou, artrózou, trápí je chronické zdravotní problémy, často prodělávají záněty v těle, trpí úzkostmi a depresemi, ti všichni jsou velmi překyselení.

Překyselení těla bývá také častým důsledkem výkyvů váhy, záněty močového měchýře, problémů se slinivkou, ledvinami, játrou, štítnou žlázou nebo prostatou.

Proč tedy používat přírodní mýdla už víte a nezapomeňte na to, že pomocí Bemer aplikací se výrazně zvyšuje imunita a imunita, jak je známo, je důležitá v boji proti nemocem. Nemoci vznikají jako důsledek překyselení.

Dává vám to smysl? Mě teda ANO.

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu, sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku, dělám jenom ty věci, které považuji za správné, snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.

  • Way2Life.cz
  • Nejčtenější články
  • Nejnovější články
  • Rubriky
  • Štítky
  • Archiv